hledám zateplení hledám firmu hledám radu Vizualizace fasády

Nadkrokevní izolace

Šikmou střechu můžeme zateplit rovněž nad krokvemi. Díky tomu maximálně využijeme podkrovní prostor k bydlení a můžete nechat vyniknout krásu dřevěného krovu. Z hlediska tepelněizolačních i akustických vlastností je tento způsob zateplení nejvýhodnější variantou. Jsou tak nejvíce elimonovány případné tepelné mosty Je to však nejdražší způsob zateplení, který nelze provést svépomocí a musí se s tímto způsobem počítat již v projektu. 

Při navrhování střech s tepelnou izolací umístěnou nad krokvemi bychom měli pamatovat na odlišný vzhled střechy obzvláště při rekonstrukcích, kdy dochází ke zvýšení původní střechy. Pokud se v ploše střechy nacházejí vikýře apod., pak dojde k „zapuštění“ těchto konstrukcí do plochy střechy.

Pro nadkrokevní izolaci se nejvíce používá EPS a minerální vata. Dále jsou to také PUR a PIR desky a dřevovláknité desky. Izolační materiály z PIR a tvrdé PUR pěny vykazují lepší parametry. Jinými slovy izolační vrstva je tenčí a efektivnější a po její aplikaci zůstane k dispozici více prostoru. Nástřiky z měkké PUR pěnou mezi a pod krokve nedoporučujeme. Dřevovláknité izolace představují ekologický výrobek s dobrým fázovým posunem tepla (nedochází k přehřívání podkroví), splňující všechny požadavky moderní doby. Dřevovláknité izolační desky jsou vyráběny z dřevní hmoty - dřevních vláken. Ty jsou následně za vysoké teploty a tlaku slisována. Pojivo zde tvoří přirozeně se vyskytující pryskyřice přímo v materiálu, což je také důvodem jejich naprosté ekologičnosti. 


Zateplení nad a mezi krokvemi

Zateplení nad krokvemi můžeme rovněž kombinovat se zateplením mezi krokvemi. Díky tomu bude střešní konstrukce zateplena podstatně vyšší tloušťkou izolace. 


Zateplení podkroví foukanou nehořlavou kamennou vlnou

Podkroví je možné rovněž zateplit provedením foukané izolace z granulované nehořlavé kamenné vlny. Tento způsob zateplení se často využívá pro izolaci půdních prostor, šikmých konstrukcí, výplní stropů a jiných dutých míst, dělicích příček a sendvičových stěn, úzkých nebo hůře přístupných míst.


ČÍST VÍCEČÍST MÉNĚ
Tento produkt se již nevyrábí a nelze ho proto objednat.
Pavatex - Dřevovláknitá izolace Pavatherm Combi
Tento produkt se již nevyrábí a nelze ho proto objednat.
Dřevovláknitá izolace STEICO universal dry
Rubriky článků