hledám zateplení hledám firmu hledám radu Vizualizace fasády

Podlahy - kročejová izolace

Mezi nejpoužívanější kročejové izolace lze zařadit polystyren a minerální vatu. Kročejový polystyren (plastifikovaný!) je patrně nejčastěji používanou kročejovou izolací podlahy. Je to dáno jak cenou, tak nižší stlačitelností. V označení bývá písmeno T + číslo značící zatižitelnost (v Pa či KPa)

Při aplikaci kročejové izolace je třeba jednotlivé kusy klást přesně vedle sebe a odizolovat roznášecí desku od okolních stěn. Pokud by mezi jednotlivými kusy izolace zůstaly mezery, izolace by samozřejmě nesloužila svému účelu a zvuky by se volně šířily konstrukcí.

Snížit kročejový hluk pronikající do interiéru nebývá úplně jednoduché. Obzvláště v budovách s nižšími výškami stropů, kdy obyvatelé většinou při rekonstrukci podlah bojují o každý centimetr. Právě proto se v takovém případě vyplatí svěřit vše do rukou šikovného stavebního odborníka, který vám navrhne optimální řešení.

V případě akustické izolace podlah můžete využít speciální desky z minerální vlny. Podle toho, zda plovoucí podlahu realizujete jako těžkou (s betonovou roznášecí vrstvou), nebo lehkou (s roznášecí vrstvou třeba z OSB desek), pak následují další vrstvy dle požadavků projektu. Výhodou těžkých plovoucích podlah je lepší akustická izolace a vyšší pevnost. A naopak lehké plovoucí podlahy bývají tenčí, což se třeba do domů s nižší výškou stropu může hodit. Výhodou je rychlá a suchá realizace.

Důležité je si uvědomit, že zvukovou izolací podlahy vlastně izolujete prostor pod vámi.

Tento produkt se již nevyrábí a nelze ho proto objednat.
Pavatex - Dřevovláknitá izolace Pavatherm Profil
Rubriky článků