hledám zateplení hledám firmu hledám radu Vizualizace fasády

PUR desky

Polyuretanové produkty mají mnoho použití. Přes tři čtvrtě celosvětové spotřeby polyuretanových produktů je ve formě pěn. Tvrdé a měkké typy polyuretanových pěn pokrývají na trhu zhruba stejný podíl. Tvrdé pěnové hmoty nacházejí své uplatnění také ve výrobě panelů tepelných izolací. Tato tepelná a vodotěsná izolace se provádí nástřikem nebo litím tvrdé polyuretanové (pur) a polyisokyanurátové (pir) pěny na místě – na stavbě přímo u zákazníka. 

Speciálně stabilizované polyuretanové PUR desky patří k izolačním materiálům nové generace, které díky svým vlastnostem předčí běžné fasádní izolanty. Velkou výhodou tohoto izolantu je jeho vysoká paropropustnost. Polyuretanové PUR desky jsou ideálním řešením pro starší domy, nebo i pro novostavby v nízkoenergetickém až pasivním standardu, kde oproti běžným izolantům sníží tloušťku zateplení až o polovinu.  

Kompozity z PUR a PIR pěny se užívají pro izolaci střech, podlah, stěn, popřípadě se vyrábějí jako hotové celostěnové panely s hliníkovým pláštěm. V České republice se používají pro nadkrokevní systémy šikmých střech, kde se využívá jejich pevnosti, při zachování jejich tepelněizolačních charakteristik.

Rubriky článků