hledám zateplení hledám firmu hledám radu Vizualizace fasády

Podkroví a stropy

Hluk se nešíří pouze přes stěny, ale může do našeho bytu pronikat také podkrovím nebo stropem. Dobré odhlučnění stropu získáme montáží akustických podhledů. Tím dochází ke snížení původního stropu pouze o zhruba 12 cm. Instalace akustických podhledů není náročná a zabere u běžných prostor zhruba dva dny. Zabránit průchodu zvuku zdola dosáhneme odhlučněním podlahy. Její akustické typy rovněž spolehlivě tlumí dupání nebo klapání. 

Vhodnou volbou akustické izolace lze vyřešit špatnou akustiku v místnosti, nadměrný hluk přicházející zvenku, popř. vycházející z místnosti ven, problém vzniku echa, které ruší zážitek z poslechu hudby nebo snižuje srozumitelnost mluveného slova.

Při zateplování podkroví (šikmé střechy) proto důkladně zvažte využití izolací jako stříkaná pur pěna nebo polystyren. Tyto materiály velmi špatně tlumí hluk a pokud je navic střecha plechová, je riziko budoucího nežádoucího hluku vysoké. Pokud se přesto rozhodnete pro tento izolační materiál, doporučujeme ho zkombinovat s vrstvou minerální izolace s vyšší hmotností nebo dřevovlánitou izolací. Tyto izolace zároveň pomohou zabránit přehřátí podkroví v letních měsících.

Rubriky článků