hledám zateplení hledám firmu hledám radu Vizualizace fasády

Pasivní domy

Dny pasivních domů: Největší ukázka úsporného bydlení v ČR

16. 10. 2015

Během této mezinárodní akce se po celém světě otevřou stovky objektů, do nichž vás zvou sami majitelé. V rámci České republiky akci pořádá Centrum pasivního domu pod záštitou Státního fondu životního prostředí ČR. Podívejte se, jak se bydlí nebo pracuje v kvalitních a zdravých budovách anebo svůj pasivní dům rovnou přihlaste!

 

Logo akce "Dny pasivních domů", zdroj: oficiální web Nová zelená úsporám

Dny pasivních domů jsou unikátní akcí, v níž o jediném víkendu můžete navštívit spoustu konkrétních zabydlených domů a dalších budov s kvalitní obálkou, zdravým vnitřním prostředím a minimálními náklady na vytápění. Budete se moci pobavit s architekty, majiteli a uživateli těchto domů a předat si s nimi své zkušenosti. Přesně pro tyto účely se Dny pasivních domů organizují.

Akce se koná o víkendu od 13. do 15. listopadu 2016. Na stránkách www.pasivnidomy.cz bude zveřejněn seznam domů po celé České republice, které se do akce zapojí, a to včetně informací o otevírací době. Přístupné budou rodinné domy, vzorové byty, ale například také ZUŠ Karla Malicha v Holicích, která v rámci soutěže Stavba roku získala Cenu Státního fondu životního prostředí ČR za energetické a ekologické řešení stavby. Na spoustě míst budou organizovány komentované prohlídky za přítomnosti architektů a zajištěn doprovodný program. V souvislosti s Dny pasivních domů se také uskuteční specializovaná školení, na kterých se dozvíte, na co si dát pozor při stavbě či nákupu domu.

Ilustrační foto, pasivní domy, zdroj: oficiální web Nová zelená úsporámIlustrační foto, pasivní domy, zdroj: oficiální web Nová zelená úsporám

Obr. 1 a 2: Ilustrační foto, pasivní domy, zdroj: oficiální web Nová zelená úsporám

V České republice Dny pasivních domů koordinuje odborné sdružení Centrum pasivního domu pod záštitou Státního fondu životního prostředí ČR. Jedná se ale o mezinárodní akci, do níž jsou zapojeny stovky objektů v Německu, Rakousku, Belgii, USA nebo na Novém Zélandu.

Máte pasivní dům a chcete jej otevřít veřejnosti? Přihlaste jej na této adrese.

 

Zdroj a autor článku: oficiální web Nová zelená úsporám, TZ

Logo Nová zelená úsporámRubriky článků