hledám zateplení hledám firmu hledám radu Vizualizace fasády

Krátké zprávy

Nová BIM knihovna systému CLIMAVER - vzduchotechnického potrubí a izolace v jednom

13. 5. 2020

CLIMAVER®, vzduchotechnické potrubí a izolace v jednom, je specifický systém zejména svým složením a vlastnostmi, ale také celkovou flexibilitou. Tento systém nabízí mnoho výhod a úspor při výrobě, instalaci a následně při samotném provozu vzduchotechnického systému. Nová CLIMAVER® BIM knihovna umožňuje navrhovat 3D potrubí v softwaru Autodesk Revit. S novinkou na trh v oblasti vzduchotechnického potrubí a izolací přichází divize ISOVER, člen Skupiny Saint-Gobain, lídra na trhu stavebních materiálů.
Hlavní výhodou systému CLIMAVER® je jednoznačně zefektivnění stavební výroby. Ve srovnání se standardním vzduchotechnickým potrubím je tento systém mnohem variabilnější, veškeré části čtyřhranných vzduchovodů lze vytvořit přímo na stavbě z jednotlivých panelů za pomoci nářadí a příslušenství CLIMAVER®. Panel byl navržen tak, aby poskytoval vynikající tepelné vlastnosti, vysokou úroveň vzduchotěsnosti a především akustické vlastnosti přispívající ke komfortu uvnitř budovy. Systém je finančně i časově výhodnějším řešením ve všech fázích projektu, zjednodušuje mnoho pracovních úkonů, a tím celý proces urychluje.

Panely systému CLIMAVER® jsou vyrobeny ze skelné vlny o tloušťce 25 mm a podle povrchové úpravy vnější a vnitřní strany se dělí do tří kategorií: Plus, Neto a Deco. Nejrozšířenější kategorií panelů CLIMAVER® na českém trhu je CLIMAVER® Neto, který je z vnější strany opatřen hliníkovou fólií a z vnitřní strany antibakteriální skelnou tkaninou. Oproti standardním vzduchovodům vyniká vysokým akustickým útlumem a vzduchotěsností.

ISOVER Climaver
ISOVER Climaver

Vytvořením nové BIM knihovny vznikl ucelený balíček určený stavebním inženýrům a architektům pro návrh vzduchotechnického potrubí CLIMAVER® v softwaru Autodesk Revit. Podle potřeb lze pracovat s celým sortimentem, nebo pouze s jednotlivými řadami. Volně dostupná je jak aplikace, tak zdrojový soubor s rodinami CLIMAVER®.

Další informace o systému CLIMAVER®, aplikaci ke stažení i jednoduchý video návod naleznete na www.climaver.cz nebo v katalogu CLIMAVER®, který si můžete zdarma stáhnout, či v tištěné podobě objednat na kontaktní adrese pro odborné poradenství k produktům řady CLIMAVER® climaver@isover.cz.


Rubriky článků