hledám zateplení hledám firmu hledám radu Vizualizace fasády

Novinky krátké zprávy 09-12/2011

Novinky, krátké zprávy 06-08/2011, 03-05/2011


12.12.2011

logo
Novinka na trhu - Isover Twinner

Potřeba zateplení většiny stávajících staveb při splnění nových požárních požadavků způsobily, že společnost Isover přichází s novým typem tepelné izolace pro zateplovací systémy ETICS. Isover TWINNER je sendvičově uspořádaná tepelně a zvukově izolační deska z minerální vaty a šedého expandovaného polystyrénu, která se zejména vyznačuje výbornými izolačními vlastnostmi a třídou reakce na oheň B.
Vývoj v oblasti zateplení stěn neustále pokračuje, zejména v oblasti zvyšování izolačního výkonu, akustiky a požární bezpečnosti, to vše při zachování spolehlivosti a celkové ekonomiky. Také z tohoto důvodu společnost Isover zodpovědně přistupuje k vývoji a inovacím vlastních produktů pro zajištění vhodného řešení k dosažení maximální úspory energií s vynaložením optimálních investic.


 


25.11.2011

logo
Zateplování za nízkých teplot

Provádět zateplení fasád je zpravidla možné jen za teplot vyšších než + 5°C. Příliv chladného počasí v nadcházejícím ročním období vynucuje omezení anebo přerušení stavebních prací probíhajících na fasádách. To přináší všem zúčastněným zvýšená rizika ekonomických ztrát. Nebezpečí není spojeno jen s klesajícími teplotami, ale v tomto období také s charakteristickou vysokou vzdušnou vlhkostí. Okolní vzduch jen velmi omezeně přijímá další vodu, obsaženou v čerstvě nanesených lepicích stěrkách a pastózních omítkách. Výrazněji se tím prodlužujenejen doba nutná pro jejich vysychání, ale i doba po kterou jsou tyto hmoty citlivéna splavení prudkým deštěm anebo naopak poškození následným mrazem.

Donedávna v podstatě jedinou obranou bylo přerušení prací, případně riskování a spoléhání na štěstí při provádění mokrých procesů.V současné době lze již tato rizika zateplování výrazněji snížit použitím výrobků Baumit s označením Speed. Tyto výrobky umožňují zrání i za méně příznivých podmínek. Lze tak podstatně zkrátit dobu, po kterou jsou fasádní hmoty citlivé napoškození mrazem anebo deštěm.
11.11.2011

logo
Nabízíme měření termokamerou, BLOWER DOOR TEST a WINCON TEST

Společnost CIUR a.s. je vám připravena nabídnout kompletní servis pro diagnostiku stavebních konstrukcí a stanovení jejích případných nedostatků a vad. Samotné měření provádějí vyškolení technici naší společnosti vybavení špičkovými přístroji od předních světových výrobců. Podrobné informace a ceny jednotlivých měřeních naleznete v příslušných sekcích:

1. Měření termokamerou

2. BLOWER DOOR TEST

3. WINCON TEST


9.11.2011

logo
Kazetový systém ROCKPROFIL součástí požárního testu COMPFIRE 2011

V rámci unikátního požárního experimentu COMPFIRE nechali stavební odborníci hořet dvoupodlažní administrativní budovu. Při hodinovém požáru se teplota uvnitř budovy vyšplhala nad 1 000 °C a ani při tak intenzivním žáru nejevilo opláštění budovy systémem ROCKPROFIL známky necelistvosti či porušení kritérií požární odolnosti.
Zateplení obvodových stěn zkušebního objektu systémem ROCKPROFIL
Dvoupodlažní objekt o půdorysných rozměrech 10,4 x 13,4 m a výšky 9 m, na kterém byl experiment realizován, představoval část typické administrativní budovy. Obvodový plášť tvořily klasické kazetové stěny a kazetové stěny systému ROCKPROFIL izolované kamennou vlnou ROCKWOOL. Tloušťky izolace vkládané do ocelových plechových kazet o výšce 600 mm jsou 155 a 165 mm, izolantem je deska Airrock ND pro ROCKPROFIL s deklarovaným součinitelem tepelné vodivosti λD = 0,035 W/m.K.
2.11.2011

logo
Prezentace stavebních materiálů - semináře
 

22.11.2011 Karlovy Vary Zásady při navrhování energeticky úsporných a pasivních domů, nové technologie a systémy zateplení v praxi. Přihláška


29.11.2011 Olomouc Regionální centrum Fasádní systémy a fasádní prvky, konstrukce stavebních otvorů (okna, dveře, průmyslová vrata, brány), tepelné, zvukové a protipožární izolace. Přihláška2.11.2011

logo
Jak to dělají jinde
 
Zveme Vás na odborná sympozia na téma "Rekonstrukce a revitalizace bytových domů", a to od projektu po realizaci - Jak to dělají jinde.

3.11.2011 Olomouc
22.11.2011 Břeclav
23.11.2011 Brno
24.11.2011 Brno
29.11.2011 Praha
30.11.2011 Praha
1.12.2011 Praha
 


7.10.2011

CIUR a.s. oceněna za úsporu emisílogo
 
Společnost CIUR a.s. byla za rok 2010 oceněna od neziskové organizace EKO-KOM za významný příspěvek ke zlepšení životního prostředí a snížení "uhlíkové stopy".

Více informací zde


30.9.2011

Nový obal výrobků z kamenné minerální vlnylogo
 
V přechodném období se budete moci na trhu setkat se dvěma druhy obalů - novým transparentním obalem s modrým potiskem, stejně jako s doposud používanou fólií Knauf Insulation s barevným potiskem na bílém podkladu.

Měníme pouze obal, všechny kvalitativní parametry výrobků, stejně jako úroveň certifikace, kterou od Knauf Insulation očekáváte, zůstávají zachovány.

Častá otázka zákazníku týkající se změny barvy výrobků (vyblednutí), skladování a UV ochrany v průběhu skladování.

logoProtože nám záleží na kvalitě našich produktů i poté, co opustí brány závodu, nový obal ochrání výrobek skladovaný v externích skladech až 9 měsíců při stabilním UV záření.

Výrobky skladované ve venkovních skladech vystavené intenzivnímu slunečnímu záření mohou mít bledší barvu, avšak jejich kvalita zůstává zachovaná. V případě skladování v externích prostorách po dobu delší než 9 měsíců doporučujeme výrobky překrýt černou fólií anebo je skladovat ve vnitřních prostorách.
15.9.2011

Kalkulačka pro stanovení počtu hmoždinek v ETICSlogo
 
Kalkulační program je výborným pomocníkem pro stanovení počtu hmoždinek pro kotvení fasádních desek Frontrock MAX E a Fasrock v systémech ETICS mechanicky kotvených s doplňkovým lepením.
Výpočet probíhá pomocí zjednodušeného návrhu dle článku 5.4.3 ČSN 73 2902, na základě:

-zvolených charakteristik objektu (výška, větrová oblast, kategorie terénu, podkladní materiál),
-zvoleného tepelněizolačního materiálu,
-zvolené hmoždinky.


8.9.2011

Semináře pro projektanty a realizační firmy:logo

„Provětrávané fasády"

Zlín - 8. září
Brno - 13. září
Ústí nad Labem - 15.září

 6.9.2011

Štědrá sezóna 2011logo

Vážení zákazníci,

na vrchol letošní stavební sezóny jsme pro Vás, ve spolupráci s našimi dodavateli a společností SAMSUNG, připravili krátkodobý věrnostní program ŠTĚDRÁ SEZÓNA 2011.

Připravili jsme pro Vás celkem 45 exkluzivních akcí na nejprodávanější zboží, které naleznete pouze u nás, v DEKTRADE. Budete-li mít zájem, můžete u nás za odběry běžných stavebních materiálů v období 5. 9. - 21. 10. 2011, získat velké množství hodnotných odměn. Při přípravě programu jsme kladli velký důraz na Vaši spokojenost a na hodnotu, kterou za Vaše odběry získáte. Proto jsme do programu, kromě pochutin a výrobků zdarma, zařadili i špičkovou elektroniku SAMSUNG.

Chtěli bychom Vás ujistit, že program Štědrá sezóna 2011 nemá žádný vliv na výši prodejní ceny a je hrazen výhradně z marketingových rozpočtů společnosti DEKTRADE a.s. a jejích partnerů.

Naší hlavní snahou je, abyste prakticky při každém nákupu u naší společnosti získali opravdovou hodnotu navíc a abychom tak naplnili jedno z hesel naší kampaně - OBCHODOVAT S NÁMI SE VYPLATÍ.5.9.2011

logoPozvánka do pasivního domu v Ostravě

Přijďte si prohlédnout unikátní pasivní administrativní budovu, jejíž prostory budou využívány nejen jako kancelářské místnosti, ale především jako školicí středisko energetických úspor. Již samotná budova bude sloužit jako „školící pomůcka" na které si návštěvníci budou moci prohlédnout nejmodernější technologie používané při výstavbě nízkoenergetických a pasivních staveb.

Termín konání: 23. - 24. 9. 2011 od 10:00 hod
Kde: ulice Varšavská, Ostrava - Hulváky
(GPS: 49°49'10.402"N, 18°14'17.641"E)


Pozvánka ke stažení ZDE

Rubriky článků