hledám zateplení hledám firmu hledám radu Vizualizace fasády

Aktuality

Na veletrzích v Brně uspěly výrobky energeticko-úsporného stavění

14. 4. 2011

Na brněnských stavebních veletrzích letos uspěly výrobky energeticko-úsporného stavění. Zlaté medaile za nejlepší exponáty si dnes večer z brněnského výstaviště odnesli například zástupci španělského výrobce SOLER & PALAU S.A. nebo polské Zakład Elektroniczny TATAREK. Většinu cen získali zahraniční výrobci. Celkem bylo uděleno osm zlatých medailí, loni jich bylo pět. ČTK to řekli zástupci Veletrhů Brno.


Z českých výrobců uspěla společnost ATREA s.r.o. Porotce zaujala její energetická centrála pro rodinný dům. Zajišťuje teplovzdušné vytápění objektu, řízené větrání s rekuperací tepla z odpadního vzduchu, chlazení a další služby.

Polská Zakład Elektroniczny TATAREK bodovala svým řídicím systémem ke krbovým vložkám s vodním pláštěm, španělská SOLER & PALAU S.A. rekuperační jednotkou pro řízené větrání bytů a rodinných domů a výrobce ROTEX Heating Systems GmbH solárním systémem pro ohřev a podporu vytápění.

Zlatou medaili získal i pasivní dům firmy Josef Dvořák - IZOPOL, pásový stroj Caterpillar, kolový nakladač Volvo a schody pro rovné střechy společnosti Wippro Türen-und Treppenwerk Wipplinger.

Vyhlášeny byly i ceny nábytkářského veletrhu Mobitex. Cenu za progresivní design získalo jídelní křeslo Merano společnosti TON. První místo v kategorii progresivní materiál vyhrála La modula společnosti Jelínek, která jej na svém webu prezentuje jako nábytek "rostoucí s dítětem".
autor: ČTKRubriky článků