hledám zateplení hledám firmu hledám radu Vizualizace fasády

Aktuality

Rockwool přiveze ticho na festival Colours of Ostrava

4. 7. 2016

logo Rockwool
ROCKWOOL, a.s.
Cihelní 769
735 31 Bohumín
tel.: 596 094 111
e-mail: info@rockwool.cz

Deset minut ticha v centru hudby. Na multižánrovém festivalu Colours of Ostrava, který proběhne 14. – 17. července, se představí poprvé tichá zóna Rockwool Silent Box. Tento unikátní prostor bude sloužit návštěvníkům pro krátkodobé oddechnutí za komfortních zvukových podmínek. Akustický box izolovaný kamennou vlnou nepropustí zhruba 50 % zvuků z vnějšího prostředí. Rockwool Silent Box je vytvořený odborníky bohumínské společnosti Rockwool speciálně pro ostravský festival. Na jeho testování se podílí Fakulta stavební VŠB-TU Ostrava.

Téměř 7tunový Rockwool Silent Box nabídne 10 m2 vnitřních prostor pro návštěvníky, kteří si chtějí na chvíli odpočinout v tichém prostředí, v klidu si zatelefonovat, dobít si mobil nebo tablet. Do téměř zvukotěsné místnosti kompletně izolované kamennou vlnou se vejde 4 až 6 lidí najednou. „Vzhledem k vnější očekávané hladině zvuku přibližně 100 dB bychom měli uvnitř Rockwool Silent Boxu dosáhnout hladiny 40 až 45 dB. Šanci proniknout dovnitř boxu bude mít jen malá část nízkých tónů, např. dunění a podobné efekty, ale i ty kamenná vlna utlumí,“ říká Pavel Matoušek, technický manažer společnosti ROCKWOOL.
Silent Box, zdroj: RockwoolSilent Box, zdroj: RockwoolSilent Box (vizualizace), zdroj: Rockwool
Obr.: Silent Box, zdroj: Rockwool

ROCKWOOL dlouhodobě poukazuje, letos i v rámci rozsáhlé celostátní kampaně, na výjimečné vlastnosti kamenné vlny, jako jsou nehořlavost, akustický komfort a stálost tohoto stavebního materiálu používaného na zateplování rodinných domů, bytů i administrativních prostor. „Chceme prostřednictvím Rockwool Silent Boxu, který je kompletně izolovaný kamennou vlnou, zprostředkovat návštěvníkům osobní zkušenost s tímto izolačním materiálem. A kde jinde, než na hudebním festivalu, lze zvukovou odolnost v reálných podmínkách vyzkoušet,“ říká marketingový manažer společnosti ROCKWOOL Josef Mik.    
 
V současné době se Rockwool Silent Box kompletuje a chystají se laboratorní testy akustických vlastností. Testování si vezmou na starost specialisté z katedry prostředí staveb a TZB působící v rámci Fakulty stavební na VŠB-TU Ostrava.  Testování vzduchové neprůzvučnosti (tzn. zvuku neseného vzduchem) bude probíhat i přímo na festivalu Colours of Ostrava. Využije se zvuk vznikající při hudebních Silent Box, zdroj: Rockwoolkoncertech a dalších hudebních projekcích. „Výsledky měření porovnáme a využijeme pro další vývoj nejen kamenné vlny ROCKWOOL, ale také pro vývoj konstrukčních systému akustických stěn pro dřevostavby nebo nízkoenergetické domy,“ vysvětluje praktickou aplikaci výsledků měření Pavel Matoušek.
 
Pro izolaci akustického boxu použil ROCKWOOL výrobky z kamenné vlny, které mají maximální tlumící účinky ve spojení se systémovým řešením. Ve stěnách a stropech je akustická izolační deska Rockton, pod podlahou se skrývají desky Steprock a na střeše boxu se nachází spádová deska systému Rockfall pro ploché střechy. Speciální Rockwool Silent Box bude mít stěny předsazené a zcela zakrývající konstrukci.  Společnost Fermacell, další partner projektu, se zaměřuje na systémy suché výstavby a na stavbu boxu dodala stěnové a stropní obklady.

Pokud se chcete s technickými parametry Rockwool Silent Boxu seznámit blíže, přijďte v rámci diskusního fóra Meltingpot na workshopovou scénu VŠB – Technické univerzity Ostrava, která se uskuteční 12. července 2016 v areálu Dolu Hlubina v Dolních Vítkovicích.


O společnosti ROCKWOOL

ROCKWOOL, a.s., patří do skupiny ROCKWOOL Group, předního světového výrobce produktů
a systémových řešení na bázi kamenné minerální vlny. Výrobky z kamenné vlny přispívají ke zvýšení energetické účinnosti, požární odolnosti a zlepšení akustiky stavebních objektů.


Rubriky článků