hledám zateplení hledám firmu hledám radu Vizualizace fasády

Aktuality

Kvalita polystyrenu za posledních 10 let vzrostla

24. 5. 2016

Kvalita pěnového polystyrenu v Česku za posledních deset let výrazně vzrostla. Před deseti lety bylo ze zhruba 50 odebraných vzorků nevyhovujících 11, loni tři. Informovalo o tom dnes Sdružení EPS ČR, které sleduje kvalitu polystyrenu ve spolupráci s nezávislými zkušebnami.

 

Ilustrační foto, extrudovaný polystyrenV pravidelném měření se sledují technické parametry, které určují funkčnost a životnost desek z pěnového polystyrenu. "Loni bylo z trhu náhodně odebráno a změřeno 51 vzorků od 17 výrobců z České republiky a ze zahraničí. Z toho tři byly vyhodnoceny jako nevyhovující. Neshoda byla vždy jen u jednoho ze sledovaných parametrů," uvedl předseda Sdružení EPS ČR Pavel Zemene.

Při ověřování kvality pomáhají certifikované zkušebny, které zaručují nezávislost odběru a hodnocení podle českých i evropských norem. Ilustrační foto, zateplování polystyrenem"Pěnový polystyren je jedním z mála stavebních materiálů, který je takto nadstandardně kontrolován. Díky pravidelnému monitoringu se nám daří odhalovat nepoctivé výrobce," dodal Zemene.

Nevyhovující materiál podle něj může snížit zateplení a způsobit poruchy systému, a to v lepším případě. "V horším případě hrozí zhroucení celého systému a dobře míněná investice do úspor tak může být zmařena," doplnil.

Spotřeba pěnového polystyrenu v ČR loni meziročně vzrostla o 2,1 procenta na 62.100 tun. O 100 tun tak překonala rekord z roku 2011.

Sdružení EPS ČR je národní organizace založená v roce 1998. Má 13 členů a reprezentuje tak většinu dodavatelů a zpracovatelů polystyrenu v Česku. Roční obrat se pohybuje kolem 4,5 miliardy korun při zpracování více než 50.000 tun polystyrenu. Členské firmy zaměstnávají přes 1000 pracovníků.


Autor a zdroj textu: ČTK


Rubriky článků