hledám zateplení hledám firmu hledám radu Vizualizace fasády

Nová zelená úsporám - rady a tipy

Nechte si dotaci z programu Nová zelená úsporám proplatit ještě letos

17. 11. 2016

Pokud máte projekt z programu Nová zelená úsporám zrealizovaný, neváhejte s jeho doložením. Pokud předložíte dokumenty požadované k doložení realizace a k vydání Registrace akce a Rozhodnutí o poskytnutí dotace do 30. listopadu 2016, bude vám dotace z programu vyplacena na váš bankovní účet ještě letos.

 

Logo Nová zelená úsporámNa základě řádného a bezchybného doložení kompletních dokumentů prokazujících dokončení realizace podporovaných opatření bude k vaší žádosti o podporu vydána Registrace akce a Rozhodnutí o poskytnutí dotace a dotace bude vyplacena na váš bankovní účet. Podrobné informace k doložení realizace a seznam požadovaných dokumentů naleznete na těchto webových stránkách a také v informačním letáku pro rodinné či bytové domy. V případě jakýchkoliv nejasností můžete využít služeb krajských pracovišť, která jsou vám plně k dispozici.

Nestihnete-li doložit realizaci do konce listopadu, nemůžeme již vyplacení v letošním roce zaručit, dotace bude na váš účet vyplacena velmi pravděpodobně až v příštím roce. Vzhledem k tomu, že je program financován přes státní rozpočet a právě na přelomu roku dochází každoročně k jeho bilancování a převodům nevyčerpaných nároků do nového rozpočtového roku, je Státní fond životního prostředí ČR nucen na krátkou dobu vyplácení dotací v programu Nová zelená úsporám pozastavit. V tomto období nelze pro žádosti z programu Nová zelená úsporám zadávat žádná rozpočtová opatření, rezervace finančních prostředků a platební příkazy. Obnovení proplácení žádostí očekáváme v polovině ledna 2017.


Zdroj a autor článku: tiskové centrum a dotační program Nová zelená úsporám
Logo dotačního programu Nová zelená úsporámRubriky článků