hledám zateplení hledám firmu hledám radu Vizualizace fasády

Zateplení střechy

Izolace z kamenné vlny omezí přehřívání v létě

12. 7. 2015

logo Rockwool
ROCKWOOL, a.s.
Cihelní 769
735 31 Bohumín
tel.: 596 094 111
e-mail: info@rockwool.cz

Bydlení pod střechou je stále oblíbenější. V případě novostaveb vyjdou metry získané obytné plochy v podkroví levněji než u bungalovu. Díky tomu lze mít poměrně velké bydlení i na malém pozemku. U rekonstrukcí pak představuje možnost rozšíření původního obytného prostoru, mnohdy spojeno s výměnou celé střechy. Často se přitom využívá varianta s přiznaným trámovím, kdy se střecha zatepluje až nad krokvemi. Výborné řešení pro tuto podobu představuje systém TOPROCK. Toto spojení důmyslně konstruovaných držáků a izolačních desek z kamenné vlny umožňuje zateplit střechu jednoduše a kvalitně. Podle typu střešní konstrukce se nabízí izolace nad krokvemi nebo mezi a pod krokvemi. Využití kamenné vlny při rekonstrukci střechy také přispívá ke zvýšení hodnoty domu.

Podívejte se na video nadkrokevní izolace TOPROCK na YouTubeCZ- KLIKNĚTE ZDE

Zateplování střechy izolací Toprock, foto zdroj Rockwool CZZateplování střechy izolací Toprock, foto zdroj Rockwool CZ

Obr. 1 a 2: Zateplování střechy izolací Toprock, foto zdroj Rockwool CZ

Izolace z kamenné vlny je tvarově stálá a pružná. Dobře přilne ke konstrukci, vyplní požadovaný prostor a zamezí vzniku spár a tím minimalizuje vznik tepelných mostů. Desky nesesedají a dlouhodobě zachovávají svoji tloušťku. Účinné zamezují přehřívání v létě a únikům tepla v zimě. 

SUPERROCK pro izolace v celém domě

Kamenná vlna ROCKWOOL SUPERROCK je díky svým vlastnostem vhodná pro tepelné, protipožární i akustické izolace. Nabízí přitom velmi široké možnosti využití – jako nehořlavá a současně prodyšná izolace s vynikajícími tepelněizolačními vlastnostmi, je vhodná pro zateplení střech (nadkrokevní i mezi a podkrokevní izolace), výplň trámových stropů a podlah, nepochozí podlahy na půdě, zavěšené podhledy a také pro zateplení stropů garáží a sklepů. Deklarovaný součinitel tepelné vodivosti činí 0,035 W.m-1.K-1, desky SUPERROCK jsou proto vhodné i pro realizaci dřevostaveb, nízkoenergetických a pasivních domů.

Zateplování střechy izolací Toprock, foto zdroj Rockwool CZ

Obr. 3: Zateplování střechy izolací Toprock, foto zdroj Rockwool CZ

Izolace z kamenné vlny Rockwool z Katalogu tepelných izolací naleznete ZDE

Ochrání teplo a brání pronikání hluku

V podobě zateplení nad krokvemi poskytnou desky SUPERROCK výbornou tepelnou izolaci, potěší i z pohledu akustických schopností. V závislosti na volbě střešní krytiny a ve spojení se systémem TOPROCK lze snížit množství hluku pronikajícího z venku do podkroví (vzduchová neprůzvučnost konstrukce je až 55 decibelů). Desky SUPERROCK jsou k dispozici v standardní délce. Na výběr je mezi deseti tloušťkami, od 5 centimetrů až po 20 centimetrů. Desky patří do třídy A1, jsou deklarovány jako nehořlavý materiál, účinně tak brání šíření ohně.

Zateplování střechy izolací Toprock, foto zdroj Rockwool CZ

Obr. 4: Zateplování střechy izolací Toprock, foto zdroj Rockwool CZ

Realizace nadkrokevního zateplení pomocí speciálních držáků TOPROCK a desek z kamenné vlny ROCKWOOL umožňuje rychlé, jednoduché a kvalitní řešení střechy. Podrobnosti, jak při zateplování s tímto systémem postupovat, lze zjistit například v  animaci na webu.

TOPROCK pro efektivní řešení nadkrokevního zateplení s 50 %-ní slevou na speciální kovové držáky a hřeby zdarma ZDE

 

Více informací na www.rockwool.cz

Zdroj textu: Rockwool CZ

 Rubriky článků