hledám zateplení hledám firmu hledám radu Vizualizace fasády

Zateplení střechy

Chytrá pěna® - izolace podkroví, seriál zateplování podkroví

19. 1. 2015

Zbavte se vlhka a plísně ve svém podkroví

O bydlení v podkrovních bytech je obrovský zájem. Kdo si nezamiluje překrásné výhledy do okolní krajiny, neustálý přísun přirozeného světla nebo útulná zákoutí pod zkosenými částmi střechy, ten v sobě nemá ani za mák poezie. Na světě však nic není černobílé a bydlení v podkroví přináší i jistá rizika. A to vůbec největší z nich spočívá v nedostatečné izolaci prostoru, kterou vedle nepříjemné zimy a vysokých účtů za topení doprovázejí taky nadměrná vlhkost nebo plísně na zdech. Idylické bydlení se tak snadno může proměnit v nepříjemné peklo. Co s tím?

Chytrá pěna - izolace podkroví, HS Group s.r.o.Ach ten prostor

Izolace podkrovního prostoru se značně odlišuje do izolace kterékoliv jiné části domu. Je u ní kladen extrémní důraz na prostor. Při bydlení pod střechou obvykle počítáte každý centimetr čtvereční. A pokud byste si hned několik desítek až stovek centimetrů ukrojili silnou izolační vrstvou se sádrokartonovým podhledem, prostoru na bydlení už vám tolik nezůstane. A to by se většině z vás nejspíš nelíbilo. Proto tento problém v českých luzích a hájích řešíme tím nejjednodušším možným způsobem – nedostatečnou nebo dokonce žádnou izolací.

Zima, vlhko, plísně

Chytrá pěna - izolace podkroví, HS Group s.r.o.Chytrá pěna - izolace podkroví, HS Group s.r.o.Na první pohled nic nepoznáte. Jenže jakmile udeří první mrazy nebo bude venku několik dní v tahu pršet, začnete si rvát vlasy. Účty za topení porostou raketově nahoru, v bytě začne kondenzovat voda a vytvářet se plísně. To asi není prostředí, ve kterém byste chtěli bydlet. To asi není ten útulný podkrovní byt, na který jste se tolik těšili.

Zateplujte chytře

V dnešní době chytrých izolačních materiálů naštěstí víme, jak zachovat co největší prostor pro bydlení a zároveň podkroví účinně zateplit. Pro izolaci podkroví se jako minimální standard součinitele prostupu tepla uvádí hodnota 0,24. Zatímco např. běžně používaná minerální vata toho standardu dosahuje při 24 cm široké vrstvě, u chytré izolační pěny EKO S 500 stejných hodnot dosáhnete už s vrstvou širokou 15 cm. To je skoro 10 cm rozdíl, který při izolaci celého podkroví udělá pořádný kus místa.

Perfektní aplikace

Je to dáno jistou dokonalostí izolační pěny. Pěna po dopadu na povrch nabývá na svém objemu, perfektně vyplňuje všechny mezery a obaluje veškeré nerovnosti. Nikde nevznikají slabá místa, nikde nenajdete tepelné mosty. Potěší vás i rychlost aplikace – s nástřikovou pistolí se dá zateplit až 400 m2 plochy denně. Za jeden den tak máte vystaráno na celý život. Životnost pěny se odhaduje na desítky let.

Na způsob aplikace se můžete podívat na tomto videu:

http://www.youtube.com/watch?v=QstHmWRwPF4
 

Jedinou drobnou nevýhodou Chytré pěny je, že náročnost její aplikace neumožňuje zateplení svépomocí. Musíte si na to zavolat firmu a nechat si podkroví zateplit od ní. Ale ten konečný výsledek za to stojí. Věřte nám.

Zdroj a autor: Chytrá pěna® HS Group s.r.o.
logoRubriky článků