hledám zateplení hledám firmu hledám radu Vizualizace fasády

Zateplení oken, izolace sklepa a zateplení stropu

Vylepšená izolační deska se zkosenými hranami

1. 4. 2016

ROCKWOOL vylepšil izolační desku se zkosenými hranami FASROCK G

logo Rockwool
ROCKWOOL, a.s.
Cihelní 769
735 31 Bohumín
tel.: 596 094 111
e-mail: info@rockwool.cz

 Společnost ROCKWOOL, světový výrobce izolací z kamenné minerální vlny, přináší na český trh inovovaný výrobek v oblasti tepelných a protipožárních izolací stropů nevytápěných prostor. Izolační deska FASROCK G má výrazně lepší součinitel tepelné vodivosti a méně zkosené vnější hrany. Dále ji charakterizují vynikající požární odolnost i kvalitní povrchová úprava. Vylepšený produkt je skvělým řešením pro zateplení stropů sklepů, garáží nebo průjezdů.

izolační deska FASROCK G, zdroj: Rockwool
Obr.:
izolační deska FASROCK G, zdroj: Rockwool, a.s.


„Zateplení stropů sklepů nebo garáží pod obytnými prostory se nepřikládá taková důležitost, jak by si tyto části rodinného nebo bytového domu zasloužily. Teplo z vytápěných místností však může těmito prostory unikat a jsou také častou příčinou pocitu chladu od podlahy,“ říká projektový specialista společnosti ROCKWOOL Jozef Dírer.
aplikace izolační desky FASROCK G, zdroj: Rockwoolaplikace izolační desky FASROCK G, zdroj: Rockwool
Obr.: aplikace izolační desky FASROCK G, zdroj: Rockwool, a.s.

Inovovaný výrobek z kamenné vlny ROCKWOOL má výrazně lepší součinitel tepelné vodivosti, jehož hodnota je 0, 037 W. m-1. K-1. Izolace má jednostranný nástřik, který překrývá i zkosení desky. Hrany jsou zkosené o 10 mm pod úhlem 450 dokola celé lícové strany. FASROCK G náleží do nejvyšší třídy reakce na oheň A1, zvyšuje tak požární bezpečnost konstrukce stropu a zabraňuje šíření ohně.

Frézovaná lamela kombinuje přirozený barevný tón vláken se světlou strukturou, protože bílá barva nástřiku neuzavírá celoplošně strukturu povrchu. Tepelněizolační deska z kamenné minerální vlny je v celém objemu hydrofobizovaná a má převážně kolmo k povrchu orientovaná vlákna. Montáž desek je rychlá a velmi jednoduchá.

Aplikuje se celoplošným lepením prostřednictvím kontaktního lepidla na bázi cementu. Využívají se lepidla pro systémy ETICS na minerálně vláknité desky. „Podklad musí být dostatečně soudržný a zralý. Vždy samozřejmě závisí na jeho aktuálním stavu, ale měl by být rozhodně dostatečně pevný, suchý, bez omítek, nátěrů, prachu nebo mastnoty a solných výkvětů,“ říká Jozef Dírer.
ilustrační foto, izolační deska FASROCK G, zdroj: Rockwool
Obr.: ilustrační foto, izolační deska FASROCK G, zdroj: Rockwool, a.s.

Desky není nutné mechanicky přikotvit a lze je ponechat v přirozeném vzhledu bez další povrchové úpravy. Nástřikem nebo válečkováním se může na suché a čisté desky použít prodyšná vnitřní malba nebo fasádní barva. „Pokud budeme desky FASROCK G pokládat pravidelně vedle sebe na střih či vazbu, tak můžeme dosáhnout prostorového efektu jemné plastiky,“ dodává Jozef Dírer.

Kamenná minerální vlna je kvalitní tepelněizolační materiál s výbornými akustickými vlastnostmi. Díky své nehořlavosti přispívá k požární bezpečnosti staveb. Navíc zaručuje tvarovou stálost a zachovává prodyšnost stěn. Výrobky z kamenné vlny jsou z přírodního materiálu, recyklovatelné a šetrné k životnímu prostředí.

Desky FASROCK G jsou dostupné v délce 1 000 mm, šířce 200 mm a variabilní tloušťce od 50 do 200 mm. Výrobek je vhodný pro zateplení stropů sklepů, garáží nebo průjezdů.

O společnosti ROCKWOOL
ROCKWOOL, a.s., patří do skupiny ROCKWOOL Group, předního světového výrobce produktů
a systémových řešení na bázi kamenné minerální vlny. Výrobky z kamenné vlny přispívají ke zvýšení energetické účinnosti, požární odolnosti a zlepšení akustiky stavebních objektů.


Rubriky článků