hledám zateplení hledám firmu hledám radu Vizualizace fasády

Aktuality

Zisk výrobce cihel Wienerberger klesl téměř o čtvrtinu

14. 11. 2012

cihly ilustrační fotoČistý zisk rakouského dodavatele stavebních materiálů Wienerberger ve třetím čtvrtletí klesl o 24 procent na necelých 15 milionů eur (zhruba 380 milionů Kč). Oznámila to dnes firma, která je největším výrobcem cihel na světě a působí také v České republice.

 

Zisk zaostal za očekáváním analytiků, kteří jej odhadovali na téměř 20 milionů eur. Firma se potýká se slabými výsledky klíčové divize pro výrobu cihel. Společnost upozornila, že bytová výstavba je v útlumu téměř ve všech evropských zemích.

Tržby společnosti stouply o 43 procent na 755 milionů eur díky nedávnému převzetí firmy Pipeline. Analytici však očekávali výraznější nárůst na 766 milionů eur. Wienerberger prodává 90 procent svých cihel v Evropě, která se nyní potýká s negativními dopady dluhové krize, upozornila agentura Reuters.

Firma předpokládá, že v celém letošním roce vykáže alespoň malý čistý zisk díky snížení nákladů a investic. "Wienerberger očekává, že budou pokračovat slabé podmínky na trhu," uvedla společnost.

Wienerberger vstoupil na český trh v roce 1992. Provozuje zde cihelny, vlastní podíly ve společnostech Bramac a Tondach a prostřednictvím firmy Semmelrock ovládá výrobce betonové zámkové dlažby Colorbeton.

autor:ČTKRubriky článků