hledám zateplení hledám firmu hledám radu Vizualizace fasády

Aktuality

Fond bydlení chce dávat na opravy bytových domů až 2 mld.Kč ročně

12. 10. 2012

 

Ilustrační foto - stavebnictví

Státní fond rozvoje bydlení (SFRB) patrně ještě do konce letošního roku otevře program s názvem Panel 13+, který bude poskytovat nízkoúročené úvěry na modernizaci bytových domů. Na začátku bude mít program k dispozici 210 milionů korun, od roku 2014 by stát mohl na tento účel dávat ročně až dvě miliardy korun. Na konferenci k modernizacím bytových domů to dnes ČTK řekl ředitel fondu bydlení Jiří Koliba.

 

 

Peníze určené na opravy bytových domů mají pocházet z evropských fondů. Vedle unijních zdrojů chce SFRB pro financování oprav bytových domů využít také vlastní zdroje, případně též finance Evropské investiční banky.

Náměstek ministra pro místní rozvoj Miroslav Kalous na dnešní konferenci uvedl, že považuje za samozřejmé, že část peněz by měl program získat také z prodeje emisních povolenek. Ministerstvo životního prostředí chce významnou část výnosů z povolenek využít na pokračování populárního dotačního programu Zelená úsporám.

Státní fond rozvoje bydlení chystá na rok 2013 také podporu výstavby nájemních bytů. Na úvěry s nízkými úroky pamatuje pro příští rok částkou 400 milionů korun. Dalších 600 milionů korun budou moci získat na opravy bytových domů radnice, které mají vypracovaný takzvaný Integrovaný plán rozvoje měst.

 

autor:ČTKRubriky článků