hledám zateplení hledám firmu hledám radu Vizualizace fasády

Aktuality

O stavební veletrhy v Brně mají letos firmy menší zájem

23. 4. 2012

Na stavebních veletrzích v Brně se letos představí 809 vystavovatelů z 19 zemí na ploše 28.478 metrů čtverečních. Loni jich bylo asi o 300 více. Na veletrhy se podle organizátorů vrací některé velké společnosti jako například firma Bramac. Na tiskové konferenci to dnes novinářům řekli zástupci Veletrhů Brno. Stavební veletrhy začnou v úterý 24. dubna a skončí v sobotu 28. dubna.Ilustrační foto
Letošní pokles zájmu vystavovatelů ředitel Stavebních veletrhů Radim Tichý přisuzuje dlouhodobě zhoršující se situaci v oboru v souvislosti s celosvětovou recesí.

Jedním z hlavních témat veletrhů bude Obnova památek a historických církevních budov. Tato problematika je podle odborníků pro tuzemské stavební firmy aktuální a zajímavá i díky možnosti financování prostřednictvím dotací z Evropské unie. Organizátoři tématu věnují konferenci.

"V teoretické rovině bude řešit především právní problematiku, možnosti financování a nebo správu církevního majetku, v praktické části pak stavebnětechnickou problematiku a samotnou realizaci rekonstrukce památek," uvedla Jana Tyrichová z Veletrhů Brno.

Dalšími tématy veletrhů budou nízkoenergetické stavby a bydlení, alternativní zdroje vytápění a energií a úspora energií při stavbě a provozu budov.

Na brněnském výstavišti vyroste mobilní pasivní domek o rozloze 7,5 x 3,5 metru s výškou 3,5 metru. Stavbu domku budou moci návštěvníci sledovat přímo v pavilonu V. Stavební veletrhy patří k nejnavštěvovanějším akcím. Loni akci navštívilo 66.326 lidí.

 

 
autor: ČTKRubriky článků