hledám zateplení hledám firmu hledám radu Vizualizace fasády

Aktuality

Wienerberger loni hospodařil s ziskem

21. 2. 2012

Rakouský dodavatel stavebních materiálů Wienerberger loni hospodařil s čistým ziskem 41 milionů eur (zhruba miliarda Kč) po ztrátě 35 milionů eur v roce 2010. Oznámila to firma. Wienerberger je největším výrobcem cihel na světě a působí rovněž v České republice.

ilustrační foto

Loňský zisk výrazně překonal očekávání analytiků, kteří jej podle průzkumu agentury Reuters odhadovali na 18 milionů eur. Společnost předpokládá, že bude zisková také v letošním roce. Analytici nicméně počítají s výrazným poklesem zisku na necelé tři miliony eur.

Společnost Wienerberger upozornila na přetrvávající nejistotu ohledně vývoje ve východní Evropě a Spojených státech. Předpokládá však, že její letošní výsledky budou podpořeny vyššími cenami a poptávkou stavebních firem ve Francii a Německu, napsala agentura Reuters.

Wienerberger v současnosti zaměstnává téměř 13.000 lidí. Společnost vstoupila v roce 1992 i na český trh. Provozuje zde cihelny, vlastní podíly ve společnostech Bramac a Tondach a prostřednictvím firmy Semmelrock ovládá výrobce betonové zámkové dlažby Colorbeton.autor: ČTKRubriky článků