hledám zateplení hledám firmu hledám radu slevy

Aktuality

Fotosoutěž na téma udržitelných potravin, energie a mobility

2. 5. 2019

To, jak vyrábíme a spotřebováváme potraviny a energii a to, jak se přemisťuje populace a zboží, má dopad na naše životní prostředí, klima i zdraví.

Evropská agentura pro životní prostředí (EEA) v rámci nové fotografické soutěže s názvem „Sustainably Yours“ vyzývá Evropany k zaslání fotografií výzev a příležitostí, které s sebou nesou naše rozhodnutí v oblasti výroby potravin, energie a mobility. Fotografie můžete posílat do 15. května 2019.

Cílem fotosoutěže agentury EEA „Sustainably Yours“ je přimět evropské občany, aby se zamysleli nad tím, jaké dopady mají potraviny, energie a mobilita na životní prostředí a klima. Máte možnost ukázat svůj fotografický talent a vyjádřit svůj názor v rámci společenské debaty o tom, jak změnit společnost, aby byla udržitelnější.

Zelenina v košíku

Chcete-li se zúčastnit, zašlete do 15. května 2019 své nejlepší fotografie ke kterémukoli z těchto tří témat:

1. Udržitelné potraviny
Dokážete zachytit, jak udržitelné potraviny vypadají, nebo naopak jak nevypadají? Dokážete zachytit jejich produkci a cestu na naše talíře? Jaká existují řešení pro zvýšení udržitelnosti potravinového systému?

2. Udržitelná energie
Energii využíváme ke všemu – od vytápění domácností, výrobu výrobků, cestování až po nabíjení mobilních telefonů. Dokážete zachytit, jak jsme na energii závislí či jak ji umíme vyrábět bez negativních dopadů na životní prostředí a klima? S jakými překážkami se potýkáme?

3. Udržitelná mobilita
Dojíždíme do školy a do práce, jezdíme za rodinou a přáteli, cestujeme na dovolenou, abychom objevili nová místa. Přepravujeme také věci, které konzumujeme. Od kompaktních měst, po účinné motory a čistá paliva – dokážete zachytit výzvy a příležitosti udržitelné mobility?

Soutěže se mohou zúčastnit občané členských zemí EEA a spolupracujících zemí západního Balkánu. Minimální věk účastníků je 18 let. Více informací o tom, jak se do soutěže přihlásit, a její pravidla naleznete na stránkách fotosoutěže „Sustainably Yours“.


Vítěz každé ze tří soutěžních kategorií obdrží finanční ocenění ve výši 1 000 EUR. Agentura EEA udělí rovněž zvláštní Cenu pro mládež za nejlepší fotografii zaslanou mladým člověkem. Na základě on-line hlasování o fotografiích, které postoupí do finále, bude udělena také Cena veřejnosti.


Agentura EEA oznámí vítěze všech kategorií v červnu 2019.Zdroj: mzp.czPro zákazníky
Rubriky článků