hledám zateplení hledám firmu hledám radu Vizualizace fasády

Aktuality

ROCKWOOL a.s.
Cihelní 769
735 31 Bohumín

info-cz@rockwool.com
T:+420 596 094 111

Kamenná vlna pomáhá pacientům ve Fakultní nemocnici Olomouc

12. 12. 2018

V areálu největší nemocnice Olomouckého kraje, Fakultní nemocnice Olomouc, vyrostla první energeticky úsporná klinika v České republice. Největší investice za posledních 10 let v objemu 335 mil. korun bude sloužit pacientům II. interní kliniky a oddělení geriatrie. Společnost ROCKWOOL dodala pro bezpečný a pohodlný pobyt budoucích pacientů akustické a nehořlavé izolace pro příčky, podlahy a potrubí.první energeticky úsporná klinika v České republice

Nová pětipatrová budova II. interní kliniky a oddělení geriatrie Fakultní nemocnice Olomouc pod jednou střechou zastřešuje mimo jiné jednotku intenzivní péče se sedmi boxy, čtyři kompletní lůžková oddělení s celkovou kapacitou 100 lůžek, ambulanci, vyšetřovny a další odborná pracoviště.

Na celkové užitné ploše více než 8 000 m2 architekti dbali nejen na neobvyklé architektonické řešení, ale primárně na technické a konstrukční řešení budovy. Klinika je projektována jako budova s energetickou náročností desetkrát nižší ve srovnání s ostatními zdravotnickými zařízeními.

Mezi technické zajímavosti patří maximální využití denního světla pomocí speciálně upravených ostění a fasády u oken. Ve všech veřejných prostorách, čekárnách i chodbách se využívá denní světlo.

Operační sál

Na nový pavilon II. Interní kliniky a geriatrie FN Olomouc společnost ROCKWOOL dodala akustické a nehořlavé izolace pro příčky, tepelně izolační pouzdra ROCKWOOL 800 na izolaci potrubí a akustické podlahové desky STEPROCK HD pro akustické podlahy.

Tiché a klidné prostředí je velmi důležité a napomáhá v procesu uzdravení. Akustické izolace ROCKWOOL zlepšují akustiku příček a tlumí přenos nežádoucích zvuků mezi jednotlivými místnostmi. Tyto izolace jsou zároveň nehořlavé a zvyšují požární odolnost příček. Pro olomouckou kliniku se kamenná vlna ROCKWOOL stala výborným akustickým materiálem v příčkách na ploše téměř 10,5 tis m2 a zajistila akustický komfort budoucím pacientům.


Energeticky úsporná klinika pohled z boku

Téměř 9 km nehořlavých potrubních pouzder ROCKWOOL 800 bylo použito na izolaci potrubí. Tato pouzdra jsou ideální k izolaci rozvodů tepla a teplé vody a centrálního vytápění. Díky novému uspořádání vláken lze zajistit výborné tepelněizolační vlastnosti a snížit únik tepla. Společnost ROCKWOOL vyrábí potrubní pouzdra s použitím unikátních technologií, které přispívají k vysoké kvalitě, skvělé mechanické pevnosti a dlouhodobé stálosti výrobku.

Energeticky úsporná klinika v Olomouci

K vyššímu pohodlí pacientů přispívá také izolace z kamenné vlny STEPROCK HD, která byla použita pro akustické podlahy s roznášecí anhydritovou vrstvou. Tato podlahová izolace v konstrukci akustické plovoucí podlahy zlepšuje kročejovou neprůzvučnost podlah, eliminuje hluk způsobený chůzí a tím zvyšuje vyšší komfort pacientů.

Během srpna 2018 byla do nových prostor přestěhována technika a vybavení a první pacienti byli přijati začátkem září.

Energeticky úsporná klinika s pomocí izolace Rockwool

 Rubriky článků