hledám zateplení hledám firmu hledám radu Vizualizace fasády

Aktuality

Tepelné ztráty

25. 7. 2018

Podíl možných tepelných ztrát u rodinného domuUrčujícím faktorem pro ekonomické a efektivní vytápění je volba optimálního výkonu zdroje tepla. Výkon topné soustavy se stanovuje na základě výpočtu tepelných ztrát objektu, které jsou základem pro výpočet celkové spotřeby energie pro vytápění domu.Výpočet tepelných ztrát slouží pro dimenzování systému vytápění budovy. Pro stanovení potřebného výkonu zdroje tepla je možné vypočítat tepelnou ztrátu celého objektu. Ke stanovení potřebného výkonu topných těles je nutné stanovit tepelnou ztrátu jednotlivých místností. Stanovení výkonu zdroje tepla na základě výpočtu tepelných ztrát může ušetřit jak významné investiční, tak provozní náklady. Vhodné dimenzování zdroje je také důležitým předpokladem pro dosažení vysoké účinnosti, optimálního fungování a nízkých emisí topidla.


Tepelné ztráty u domu
Podíl možných tepelných ztrát v případě panelového domu
Druhy tepelných ztrát


Tepelné ztráty vznikají:

• prostupem stavebními prvky a konstrukcemi

- střechou - stropem
- okny a dveřmi - podlahou
- stěnou - nevytápěnými prostory

• větráním

Podíl těchto tepelných ztrát je závislý na tepelně technických vlastnostech ochlazovaných konstrukcí a kvalitě (těsnosti) otvorových výplní (oken, dveří apod.). Procentuální podíl tepelné ztráty prostupem a větráním činí u nezateplených panelových domů asi 70:30.Část konstrukce Rodinný dům Bytový vícepodlažní dům
Stěny 20-25% 30-40%
Okna a venkovní dveře 30-40% 40-50%
Střecha 15-20% 5-8%
Podlaha (strop sklepa) 5-10% 4-6%


Bytový panelový dům v původním stavu a po zateplení

Zdroj: Centrum energetického poradenství (PRE)
www.energetickyporadce.cz

 

Zajistíme energetické posouzení stavby

Nepropásněte jedinečnou možnost využít státních dotací na zelenou úsporám a ušetřit si tak až desetitísíce korun!
Naše kapacity se rychle plní a stále držíme nízké ceny za energetické posouzení stavby. Oslovte nás přes kontaktní formulář.
Máte dotaz? Zeptejte se, zajistíme vám Energetické posouzení stavby pro přidělení dotací.

Kontaktní formulářVaše osobní údaje (firma, jméno, email, telefon, adresa stavby, projekt) zpracováváme a držíme pouze za účelem vytvoření nabídky na materiál – což je Váš i náš oprávněný zájem.
Další informace se dozvíte v našich Zásadách zpracování údajů.
Rubriky článků