hledám zateplení hledám firmu hledám radu Vizualizace fasády

Aktuality

Při výběru stavební firmy hraje největší roli cena

13. 5. 2016

Při výběru dodavatele stavebních prací je pro zákazníka hlavním kritériem stále cena. Ředitelé zhruba stovky tuzemských stavebních firem tomuto kritériu na stupnici od nuly do deseti přiřadili průměrných 8,7 bodu. Vyplývá to z analýzy českého stavebnictví zpracované analytickou společností CEEC Research ve spolupráci s firmou SGCP, divize Weber.
 

Stavaři: Při výběru stavební firmy hraje největší roli cena

Ilustrační foto, zateplování bytového Domu, zdroj: Krytiny-strechy.cz"Při rozhodování, koho si zadavatel v rámci výběrového řízení zvolí, je podle našich zkušeností důležité, zda si firmu vybírá soukromý investor, nebo stát či obec. V prvním případě vidíme, že investor dává přednost kvalitnímu dílu od kvalitního dodavatele. Ve druhém to bohužel často bývá jen cena," uvedl ředitel společnosti Trigema Building Karel Branda.

Důležitou roli při výběru stavební firmy hraje také vlastní předchozí zkušenost s danou stavební firmou (7,1 bodu). Za nejméně podstatné je při výběru dodavatele považována reklama (3,8 bodu) a velikost firmy (4,4 bodu).

Za nejúčinnější způsob získávání zakázek považují ředitelé stavebních firem osobní kontakty. Tomuto způsobu přidělili průměrnou váhu 7,5 bodu. Následuje dlouhodobá spolupráce se zadavatelem (7,3 bodu). Za nejméně užitečný způsob získávání zakázek považují přímou poptávku od zákazníků (5,4 bodu). Zatímco velké firmy a společnosti z oblasti inženýrského stavitelství jsou odkázané především na výběrová řízení, malé a střední firmy zaměřené na pozemní výstavbu využívají hlavně osobních kontaktů a dlouhodobé spolupráce se zadavatelem.


Autor a zdroj článku: ČTK


Rubriky článků