hledám zateplení hledám firmu hledám radu Vizualizace fasády

Zateplování dřevostaveb

Co je dřevostavba

Dřevostavba je jakýkoli objekt, který má základní nosnou konstrukci ze dřeva nebo materiálů na bázi dřeva. Jsou to energeticky úsporné stavby. Trend moderního a úsporného bydlení naznačuje, že dřevěné domy se začínají prosazovat v očích laické i odborné veřejnosti, vlivem zdražování energií a zvyšováním zájmu o bydlení v nízkoenergetických domech a pasivních.

Jaké dřevo se na stavbu používá

Dřevostavba neznamená jen srub nebo roubenka. To je jen zlomek portfolia, který se pod rozsahem slova „dřevostavba“ skrývá. Stěny dřevostavby jsou tvořeny dřevěnou rámovou konstrukcí a prostor mezi dřevem je zcela vyplněn tepelnou izolací. Na stavbu dřevostavby se nejčastěji  používá smrkové a jedlové dřevo, ale je též používáno dřevo z borovic a modřínů. Mezi výrobní postupy patří masivní dřevostavby nebo sendvičové stavby. Moderní dřevostavby jsou označovány jako ekologické domy. Nové technologie výstavby a zateplení snižují náklady na vytápění.

Výhody dřevostavby

Výhodou dřevostavby je samotná realizace stavby. Je mnohem rychlejší, než stavby s běžným zdícím materiálem. Jelikož dřevostavby se provádí tzv. „suchou metodou“, lze stavbu provádět i v zimě. Dřevostavby mají menší tloušťku obvodových stěn a tím je ušetřen vnitřní prostor domu.

Zpracovat nabídku na zateplení dřevostavby

Statistiky: Češi staví více dřevostaveb

Statistiky: Češi staví více dřevostaveb

V roce 2020 zaznamenalo celé stavebnictví mírný útlum oproti předchozím rokům, kdy docházelo každoro… Celý článek
1 z 1
Rubriky článků